1. Kuponi ne pripeljejo samo novih strank, temveč tudi lovce na kupone
Ko se proda kopica kuponov, ponudnik storitve pričakuje veliko novih strank. Dobi sicer nove stranke, ki pa so obenem tudi lovci na kupone. Ti se ne bodo vrnili in kupili storitve po polni ceni, ampak bodo vedno iskali ponudnika, ki bo nudil enako storitev po znižani ceni oz. trenutno veljavni kupon.
2. Kuponi prinesejo povečan obseg dela, ne prinesejo pa pričakovanega zaslužka
Pri izdaji kuponov je pogoj, da je popust vsaj 50 %. Ob tem mora ponudnik od prihodka izplačati še provizijo izdajateljem kuponov. Ponudniki storitev tako večinoma komaj pokrijejo svoje stroške, obenem pa ne ustvarjajo dobička z rednimi strankami, ki bi sicer plačale ceno brez popusta, saj v času akcije tudi te kupijo kupon in koristijo storitev po znižani ceni.
3. Za dosego izredno nizke cene je morda treba znižati kakovost storitve
Zaradi izredno nizke cene nekateri ponudniki ne morejo koristniku kupona nuditi enakovredne storitve, kot jo sicer nudijo stranki, ki plača polno ceno, čeprav se tako oglašuje. Koristnik kupona tako dobi napačno informacijo o kakovosti storitve oz. ponudnika. Obenem je lahko razočaran, saj pričakuje enako obravnavo kot redna stranka. Kar ni zanemarljivo, saj gre za enega od treh ključnih dejavnikov storitve, ki vplivajo na zadovoljstvo stranke.
Nudenje storitev s sistemom kuponov tako ni niti dobičkonosno niti ne prinaša novih strank. Veliko bolj uspešno je pridobivanje novih strank preko priporočil, kar do neke mere že sedaj samodejno deluje pri vsakem uspešnem podjetju. Ljudje se namreč za določeno storitev ali ponudnika največkrat odločamo ravno na podlagi mnenj zadovoljnih uporabnikov. Zakaj ne bi tega vzpodbujali sami ponudniki? Priporočile vas bodo vaše najbolj zadovoljne stranke. Katere so to, vam bo pokazal Instantfeedback.
P.S. Če imate sistem za prepoznavno zadovoljnih strank, kot je Instantfeedback, lahko z nadgradnjo tega v priporočilni sistem dolgoročno in dobičkonosno širite vaš posel.